Bild på styrelsen
Saknas på bilden; Åsa Olofsson, kassör

Styrelsen

Styrelsen består av ordförande, 6 ledamöter och 2 suppleanter som ansvarar för verksamheten.

Ordförande
Susanne Albrecht, Karlskrona
susanne.albrecht@regionblekinge.se

Vice ordförande
Åsa Olofsson, Kristianstad
305olofsson@gmail.com

Kassör
Eva Linder, Mölndal
eva.linder@hotmail.se

Sekreterare
Karin de Caprétz, Malmö
systersmulan@hotmail.com

Sociala medier/Medlemsregistret
Anna Mangare
anna.mangare@medsyn.se

Hemsidesansvarig
Karin Persson, Karlstad
karin.persson@regionvarmland.se

Länsombudsansvarig/hemsidesansvarig
Carina Libert
carina.libert@sll.se

Medlemsregistret
Lina Tholén, Falun
lina.tholen@gmail.com

Utbildning
Eva-Lena Eriksson, Gävle
evalena_erixon@hotmail.com